Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

GALERİ

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SOSYAL PAYLAŞIM

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil1786 
Bugün Çoğul3057 
Toplam Tekil 1098899 
Toplam Çoğul1972747 
Ip 54.161.192.135
İhsan Şenocak hoca, Abdulaziz Bayındır'ı ezdi geçti!

İhsan Şenocak hoca, Abdulaziz Bayındır'ı ezdi geçti!

Tarih 12 Ağustos 2013, 00:02 Editör

İhsan Şenocak hoca, Abdulaziz Bayındır ile teravih namazı konusunda münazara etti, lakin Bayındır saldırmaktan başka birşey yapmadı. Hakkın batıldan üstün olduğu birkez daha tescillendi.

abdülAZİZ BAYINDIR'IN TAHRİFATI

Abdülaziz Bayındır, İhsan Şenocak hocayla yaptığı münazarada eline BELGEYİ (video'da 1.29.00 dan itibaren) alıp İmam Begaviden okuyarak kendini savunmaya çalışıyor, yani Peygamberimizin(sallallahu
 aleyhi vesellem) teravih diye bir sünnetinin olmadığı "naklediyor" ve buna cevap olarak İhsan hocamız hafızasından(Allah nazardan korusun) bunu imam Begavinin neden söylediğini açıklıyor ve diyorki, "cemaati kübra halinde bi sünneti yoktu". Bunu duyan Hayındır ise, "tamam neyse yani ya(burda tam nediyor bilmiyomda bocalıyor) lütfen cemaati kübra kerizmesinii uydurma" diyor.

Elinde BELGE olduğu halde göz göre göre insanları nasıl da kandırıyor. Ve ihsan hoca Hayındırın söylediğini izah edincede uydurma diyor, halbuki kendisi milleti kandırıyor. Şimdi Bayındırın kullandığı yere bakalım sonrada devamında Begavi'nin dediğine inşallah.

Abülaziz Bayindir Imam el-Begavi Teravihin zatina "Sünnet degildir" demiş gibi yansıtmışır ve şu sözlerini getirmiştir:

وَقَوْلُهُ: «نِعْمَتِ الْبِدْعَةُ هَذِهِ» إِنَّمَا دَعَاهُ بِدْعَةً، لأَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ لَمْ يَسُنَّهَا، وَلا كَانَتْ فِي زَمَنِ أَبِي بَكْرٍ

"Onun (Hz. Ömer) "Bu ne güzel Bid'at'tir" sözüne gelince: Buna Bid'at demistir, cünkü Peygamber (Salallahu 'Aleyhi ve Sellem) bunu (Cemaat ile Teravihi) Sünnet kilmamistir (Sünnet hükmünü vermemistir) ve Ebu Bekr (Radiallahu 'Anh) zamanindada yoktu..."

Ancak İmam el-Begavi burda toplu halde Cemaat ile kılınmasını kast etmiştir (İhsan Şenocak hocamızından dile getirdiği gibi). Delili ise sonra söyledikleridir:

وَقِيَامُ شَهْرِ رَمَضَانَ جَمَاعَةً سُنَّةٌ غَيْرُ بِدْعَةٍ، لِقَوْلِهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: عَلَيْكُمْ بِسُنَّتِي وَسُنَّةِ الْخُلَفَاءِ الرَّاشِدِينَ

"Ramazan ayi (Teravih) Namazinin cemaat ile kilinmasi SÜNNETTIR, bid'at degildir. Peygamber (Salallahu 'Aleyhi ve Sellem)'in şu sözü nedeniyle: "Benim ve Hulafayi Raşidinin Sünnetine tutunun!""
(Serhu's-Sunne, 4/119)

Abdülaziz Bayındırın HAKKI nasıl sakladığını görün kardeşlerim!! Ve işine gelmeyip nasılda karşı tarafa iftira atıyor "uydurma" diyerek. Halbuki eline alıp kitaptan okuyor ve Ihsan hocanin dediğinin orda yazdığını görüyor ve göz göre göre yalan söylüyor.

Buna ilaveten bizde ayni kitaptan Imam Begavi'den bir nakil daha verelim.

Imam el Begavi (436-510 h/1044-1117 m) "Şerhus Sunne" adlı eserinde Medine ehlinin görüşünü nakl etdikden sonra diyor:

وأما أكثرُ أهلِ العلم ، فعلى عشرينِ ركعةً , يُروى ذلك عن عمرَ وعليٍّ وغيرِهما مِن أصحاب النبي صلى الله عليه وسلم ، وهو قولُ الثوريِّ ، وابنِ المبارك ، والشافعيِّ ، وأصحابِ الرأي قال الشافعي : وهكذا أدركتُ ببلدنا بمكةَ يصلُّون
عشرينَ ركعةً

"Ilim ehlinin ekserisi teravihin 20 rekat olduğu görüşündedir. Bu görüş Ömerden, Aliden ve Nebinin – sallallahu aleyhi ve sellem – diger sahabilerinden rivayet edilmişdir. Bu ayni zamanda Sevri, İbnul Mubarek, Şafi ve rey ashabının (Kufe fakihlerinin) görüşüdür. İmam Şafi boyle demişdir: Şehrimiz Mekkede onları böylece 20 rekat kılan gördüm."

[Ebu Muhammed El Begavi: Şerhus Sunne: 4/123 Mektebetul Islami 1407]

İşleri tahrif olmuş, işleri insanları kandırmak ve hakkı gizlemek, işlerine gelen yeri alıp gerisini söylememek. Hak söylendiği zaman ise uydurma, demogoji yapma diyerek psikolojik savaş yürütmek.

Allah hidayet versin.

Allah ihsan hocamizdan razi olsun boyle cahilin karşısına çıkıp hakkı müdafaa etti.

Alıntı..

Münazaranın hepsi. (Not: Münazara etmekte ayrı bir ilimdir. Bu münazarada Bayındır'ın münazara ilminden yoksun olduğunu (sözde profösor unvanıyla) açıkça göreceksiniz..)


Bu yazı 4531 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim aslında İran Şia yalanı ve saçmalığının ta kendisidir.

Allah'a ve Rasulü'ne İtaat

Allah'a ve Rasulü'ne İtaat Allah'a ve Rasulü'ne İtaat başlıklı güzel bir yazı.

REKLAM

 

SEMERKAND KÖŞESİ

Söz ve Resim
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Semerkand Şirketler Grubu veya İhlas Yayınları gibi bir kuruluş ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim