Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..


Açıklama: Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..
Kategori: Sizlerin Anıları
Eklenme Tarihi: 06 Eylül 2016
Geçerli Tarih: 17 Şubat 2019, 16:01
Site: Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
URL: http://www.naksibenditarikati.com/detay.asp?icerikID=357


Merhaba,

Öncelikle kendimi az da olsa tanıtayım: 31 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum ve öğrenciyim. 

 

Aralık ayında arkadaşımla tanışana kadar inanın Menzil ve Gavs Hazretleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değildim. Kendisinin Menzil'e bağlı olduğunu öğrenmem ise tanışmamızdan çok sonrasına tekabül eder. Bugüne kadar hiçbir zaman beni dini konularla ilgili zorlamamıştır. Benim ona sorduklarımı dili döndüğünce anlatmaya çalışmıştır. Menzil'e yönelik sorularımda ise internetten araştırma yapıp kendi fikrimce bir karar vermem gerektiği konusundaki düşüncesini benimle paylaşmıştır. 

 

Zaman içerisinde Kuran-ı Kerim okumayı bilmediğim için içten içe duyduğum utancı anlatamam. Ben Menzil'i, Nakşiliği ve Gavs Hazretleri'ni araştırdıkça ne güzel bir dinim olduğunu da anladım.

Bu yüzden sizinle bu anımı paylaşmak istedim. Sizden ricam, sitenizde bu anımı paylaşmak isterseniz; paylaşabilirsiniz fakat kişisel bilgilerimi (ad-soyad) paylaşmazsanız çok memnun olurum.

Her sene böbrek taşı şikayetim oluyor. Böbrek taşlarım malesef düşüremeyeceğim boyutlarda oluyor ve "taş kırma" denilen tedaviyi olamıyorum. Bu yüzden ameliyat ile taş kırma işlemim gerçekleştiriliyor. Yine her sene en az 3 kere bu ameliyatı geçiriyorum ve şimdiye kadar 18 ameliyat geçirdim. 

 

Bilindiği üzere ameliyata girmeden evvel aç ve susuz olmanız gerekmekte. Sonuncu ameliyatımdan 1 gün önce doktorumla yaptığım görüşmede ameliyatımın sabah saatlerinde olamayacağını ama yine son yemeğimi 00:01'e kadar yemiş olmam gerektiğini ve sabah saat 04:00'e kadar da su içebileceğimi söyledi. O gece son yemeğimi 22:30 civarı yedim. 00:30 civarı da suyumu içtim. Daha sonra uyudum ve sabah 04:00'te su içmeye kalkamadım.

 

Hastaneye vardığımızda sabah saat 10:00 idi. Serum takıldı. Doktorumun benden önceki ameliyatları çok fazla uzadığı için ancak 16:00 civarı ameliyata alındım. İlk defa bir ameliyatıma çok susamış ve çok acıkmıştım.

 

Ameliyata alınmadan evvel sorulan sorularda son yemeğimi saat kaçta yediğimi, en suyumu saat kaçta içtiğimi belirttim. Ameliyathanede iken anestezi uzmanının sorularına da aynı cevapları verdim.

 

Ameliyat için uyutulmadan evvel salavatımı getirdim ve uyutuldum.

 

Burada şunu belirtmek istiyorum, dediğim gibi Kur'an-ı Kerim okumayı bilmiyorum. Ve daha önceden arkadaşım Menzil ziyaretine gittiğinde bana da Menzil ekmeğinden getirmişti.

Velhasıl, ameliyat esnasında bir rüya gördüm:

 

Bir odada Gavs Hazretleri yere oturmuş, önündeki rahlede Kur'an-ı Kerim okumaktaydı. Ameliyata sadece ameliyat önlüğü ile girdiğimizden dolayı o esnada onun karşısında o şekilde bulunmaktan çok utandım. "Gel Kızım, utanmana gerek yok." diyerek beni yanına çağırdı. Sayfası açık olan Kur'an-ı Kerim'den ilk satırı göstererek okumamı istedi. Ben de okumayı bilmediğimi söyledim. "Oku kızım." dedi ve ben 2 sayfayı okuyabildim. Ardından bir isteğim olup olmadığını sordu. Çok acıktığımı söyledim. Bana Menzil ekmeği uzattı, yedim. Daha sonrasında çok susamış olabileceğimi söyleyerek bana su içirdi.

 

Ameliyat bitmişti ve beni uyandırmaya çalışıyorlardı. Çok özür dileyerek yazıyorum: Bu uyanma esnasında bir yandan ağlıyordum (neden uyandırdınız diye) diğer yandan da istifra etmeye çalışıyordum. Anestezimle ilgilenen görevli ve diğer hemşireler "Hani en son gece 22:^0'da yemek yemiştin. “Neden yalan söylüyorsun?!” diye kızıyorlardı.

Odama getirilene kadar bu böyle devam etti. Yine çok özür dileyerek yazıyorum ki midemden çıkanlar su ve Menzil ekmeği lokmaları idi. Ayılma esnasında ailemle birlikte beni yanlız bırakmayan arkadaşıma "Beni Menzil'e götür." demişim. Rüyamı, uyandırıldığım zaman yaşadıklarımı anlatmışım. 

Rabbim inşaAllah bir gün benim de Menzil'e gidip tövbe almamı nasip eder.

Bu hikayeyi bir başkası bana anlatsa şaşırır ve belki bir ihtimal gerçek olmadığı fikrine kapılırdım. Fakat bu olayı birebir tecrübe etmek beni çok etkiledi. Ki yine diyorum, sadece bir rüya olsaydı belki bu kadar önemsemezdim. Beni en çok etkileyen kısmı Onca saat aç kalmış olmama rağmen sanki ameliyattan hemen önce yemek yemiş, su içmiş gibi uyanmam ve vücudumun buna göre tepki vermesi idi.

Vaktinizi aldığım için özür dilerim.

Siteniz için is çok teşekkürler, benim için çok güzel bir kaynak. Vakit bulduğum her bir an her bir kelimesini, yorumlarına kadar okuyorum.

Sağlıcakla kalın.

06.09.2016 / M.O.