İlaçlarını iç sofi, ilaçlarını iç.. Bir anı!


Açıklama: İzmir'den Gürcan Seven sofi kardeşimizin paylaştığı bir anısı..
Kategori: Sizlerin Anıları
Eklenme Tarihi: 02 Kasym 2014
Geçerli Tarih: 23 Haziran 2024, 15:25
Site: Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
URL: http://www.naksibenditarikati.com/detay.asp?icerikID=303


İzmir'den Gürcan Seven sofi kardeşimizin paylaştığı bir anısı..

HASTALIĞIMIN EN ALEVLİ DÖNEMLERİYDİ...

Günde 21tane ilaç içiyorum..Bir müddet sonra kafama nereden saplandıysa şöyle bir düşünce saplandı: Cenab-ı Hak dilerse şifa verir,ben bu ilaçları niye içiyorum,üstelik Gavsıma da gidiyorum,niye ilaç içeyim ki?...Etrafımda bunu söylediğim bir kaç sofi abim defalarca İlaçların sadece VESİLE olduğu sohbetini yaptılarsa da, ayrıca Gavsımızın da ilaç kullandığı ve Seyda Hz.nin de ilaç kullandığı ve ameliyatlar olduğunu anlattılarsa da ben kaf
ama koymuştum "Gavsım var, İlaç yok" Bana verilen ilaçları yutuyor gibi yapıp ya atıyor ya da divanın minder arasına sokuyordum.Ama bu durum 3 gün falan sürdü,çünkü hanım minderi kaldırınca ilaçları buldu ve şok oldu.Artık başımda bekleyip zorla yutturuyordu hapları. Ama ben içmemeye o kadar kararlıydım ki hanımla bu konuda atışmaya başladık. Ben hanıma dedim ki "Ben Gavsıma söyliyecem bi daha da ilaç içmiycem." Hanımım da kabul etti ve "Tamam dedi,Gavsım içmesin derse söz ben de iç diye zorlamıycam." Bu niyetle kalktım Menzil'e gittim. İlk gece tevbemizi ve adabımızı tazeledik. O zamanlar bu kadar izdiham olmadığı için Gavsımızla daha rahat konuşabiliyorduk.

Ertesi gün namazdan sonra Gavsımızı ziyaret için sıraya girdik. Herkes Mübareğin elini öpüp, diyeceğini söyleyip çekiliyordu. Tam önümdeki sofi ziyaretini bitirip sıra bana gelince Gavsımın elini öpmeye eğilmiştim ki Gavsımın cebinden bir alarm sesi duyuldu.Görevli abi elini önüme uzatıp "bekle" diye işaret etti. Gavsım elini cebine soktu ve öten aleti çıkartıp susturdu, sonra tekrar elini cebine attı ve bi kutu çıkarttı. Kutuyu açıp içinden bir ilaç aldı ve diğer görevlinin uzattığı suyla ilacını içti. Sonra da ziyaret için bana mübarek elini uzattı ve ağzımı dahi açmama fırsat vermeden hafifçe eğilerek şöyle dedi: "İLAÇLERİNİ İÇ SOFİİİİ, İLAÇLERİNİ İÇ...."