Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil611 
Bugün Çoğul738 
Toplam Tekil 8635564 
Toplam Çoğul12581754 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

İki Sofi Şehidimizin Anısı

İki Sofi Şehidimizin Anısı

Tarih 29 Eylül 2015, 09:59 Editör

Hayırla yâd etmek için sitemize eklemek istedik..

Ülkemizde artan terör olayların da, şehitlerimiz de kendilerine takdir buyurulan ferman ile o kutlu mertebede yerlerini alıyorlar.. Allahu Teala tüm şehitlerimizin makamını âli eylesin.. Ülkemizi iç ve dıştan bölmek isteyen düşmanlarıda perişan eylesin..

Şehitlerimizin içinde asker-polis birçok sofi kardeşlerimizde vardır, sofi olsun olmasın bütün şehitler bizimdir, başımızın tacı, gözümüzün nurudur.. Lakin, nasılki aynı okul ve sınıfta okuyan sınıf arkadaşlığı vardırya, bizim de sofi şehitlerimizle bağımızı öyle özetleyebiliriz, sonuçta aynı mürşid ve manevi mektebin öğrencileriyiz..
 
İşte iki özel harekatçı sofi ve anısı:
 
1993 doğumlu Savaş Akyol şehadet tarihinden on gün sonra düğünü vardı, davetiyeleri hazırdı.. Ama düğün günü şehadet tarihi oldu.. Savaş Akyol'un yine sofi polis arkadaşı ve aynı zamanda Silopi'de görev yapan Kadir M.'nin sosyal paylaşım sitesinde arkadaşının ardından yazdığı duygu dolu satırları sizlerle paylaşıyoruz:
Savaş Akyol... 10.08.2015 Silopi

Her 6 ayda bir gelirdin Silopiye. Her gelişinde yüzünde tebesümün vardı. Yanına gelir kurban hoşgeldin der sarılırdık, sanki yıllardır kardeşcesine. Yine bir silopi görevine gelmiştin 3 ağustos günü. Kurban dedim. Ayağa kalkıp sarılmıştın Abi nasılsın diye. O kadar çok çalışıyordunuz kı yüzünü göremez olmuştuk. 7 Ağustos mübarek cuma günüydü. Abi bırak şu özel harekatı dedim muhabbet ederken. Abi bizi ölüm ayırır buradan demiştin. Ve şehadetinin sabahı. Essalatu hayrun mınelnevm diyen imamın sesine uyanmış mescide giderken karşılaşmıştık. Sen erken selam verip kamet getirip beni ileri sürmüştün namaz kıldırmak için. Sonrasında abi 'dersimi' çekip inerim görüşürüz deyip odana geçmiştin.

Ve 10 Ağustos Şehadet Sabahı...

Telsizden gelen o ambulans isteme sesleri... O an içime çöken ve tüylerimi diken diken eden anonslar.. Ambulansı getirmek için 112 ye geçmemiz ve olay yerine ilk gelişimiz..Babanın oğluna ağlaması kardeşin kardeşini kaybetmesi. Nasıl göz görür, nasıl el ayak tutardı ki artık. O esnada Erkan kardeşin arıyordu ''ABİ SAVAŞ'' varmı diye? Gözlerim başka bakıyordu, elimden ayağımdan can kesilmişti. Daha sen var mısın yok musun bakmaya kalmadan bizi hastaneye yollamaları.. Arayanlara Savaş Yok Deyişim. Herkes dizlerinin üzerine çökmüştü. Nurettin Abiye Dayan deyişim..Erkan Kardeşimin tekrar arayışı ve abi Savaş da varmış Deyişi.. Ve Koridorda Yankılanan, kulaklarımdan gitmeyen ''SAVAŞ AKYOL KAYBETTİK ŞEHİT OLDU'' sözleri...

O an yanına geldiğimde mis gibi cennet kokan kokun, yüzünde tebessümün vardı alnından öpüp hakkını helal et deyişim.. Kardeşim Ruhun Şad olsun. Rabbim Şefaatine Nail Eylesin bizleri...

 
Polis Memuru Kadir M. / 23.09.2015
 

Bir diğer sofi şehidimiz Ahmet Çamur'un kısa bir anısı:"Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler,Rableri katında Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler." (Ali İmran 169-170)

Bu yazı 24008 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sizlerin Anıları

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı.. Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..

Seyda Hazretlerinin Bir Bakış İle Yere Yığılan Adam..

Seyda Hazretlerinin Bir Bakış İle Yere Yığılan Adam.. Naksibenditarikati.com kurucusu kardeşiniz olarak bizzat dinlediğim bir anıyı paylaşmak istedim.

MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
İyiliğe karşı kötülük hayvanlıktır…

Hacı Bektaşı Veli

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im