Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

VİDEO ARA


Mehmet Yarbayı Rüyasında Gören Risale Nur talebesinin rüyası

Açıklama : 2012 Yılında vefat eden Rahmetli Mehmet Yarbayı Rüyasında Gören Risale Nur talebesinin anlattığı Muazzam rüya..

ADIYAMAN KAHTA İLÇESİ MENZİL KÖYÜNDE MEFTUN RAHMETLİ EMEKLİ YARBAY MEHMET ILDIRAR EFENDİYİ RÜYASINDA GÖREN RİSALE NUR ÖĞRENCİSİ VE YARBAY ABİNİN AHİRETTEKİ MAKAMI..

NAKŞİBENDİ YOLUNDA ÜÇ BÜYÜK ALLAH DOSTUNUN HİZMETİNDE OLUP, ÜMMETİ MUHAMMEDE HİZMET EDEN, KENDİNİ FEDA EDEN MEHMET YARBAYIN MANEVİYATTAKİ MAKAMI DİNLERKEN O TADI BİR NEBZE YAŞAYACAKSINIZ..

Ravi: Ebu Hüreyre
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Zaman yaklaşınca, mü'minin rüyası, neredeyse yalan söylemeyecek. Esasen mü'minin rüyası, peygamberliğin kırk altı cüzünden bir cüzdür." Buhari'nin rivayetinde şu ziyade var: "Peygamberlikten cüz olan şey yalan olamaz."

Kaynak: Buhari, Ta'bir 26; Müslim, Rüya 8, (2263); Tirmizi, Rüya 1, (2271); Ebu Davud, Edeb 96, (5019)
--------------
Ravi: Enes
Tanım: Resulullah (sav) şöyle buyurur: "Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür, çünkü şeytan benim suretime giremez."

Kaynak: Buhari, Tabir 2, 10; Müslim, Rüya 10, (2266); Muvatta, Rüya 1, (2, 956)
--------------------
Ravi: Ebu Said
Tanım: Mü'minin rüyası, nübüvvetin kırk altı cüzünden bir cüzdür.

Kaynak: Buhari, Ta'bir 4; Muvatta, 1, (2,956)
-------------------------
Ravi: Ebu Said
Tanım: Tirmizi'de Ebu Said'den şu rivayet kaydedilmiştir: "En sadık rüya seher vakitlerinde görülen rüyadır."

Kaynak: Tirmizi, Rü'ya 3, (2275)

-----------------

Bu Tariki Aliyye (En Kıymetli Yol), tarikatların ( Yolların ) en değerlisidir, ilk ismi Sıddıkiyedir, bu yol Hz. Ebu Bekir Sıddık (ra)'dan Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimize dayanır...

ALLAH BİR KULU SEVMEK İSTERSE, SEVDİĞİNE GÖNDERİR, TERBİYE ETTİRİR, AZAMETİNE YAKIŞACAK EDEB ÖĞRETTİRİR. SONRA ONU SEVER. SANA MÜJDELER OLSUN. SENİ BİR MÜRŞİDE GÖNDERDİYSE HABERİN OLSUN, SENİ SEVİYOR. (ŞAH-I NAKŞİBEND HZ.)
Anahtar Kelimeler : Mehmet Yarbayı Rüyasında Gören Risale Nur talebesinin anlattığı Muazzam rüya..  
Kategori : Menzil
İzlenme : 29225
Tarih : 09 ?ubat 2013
Ekleyen :
Link Ver :
Sitene Ekle :

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi