Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil783 
Bugün Çoğul952 
Toplam Tekil 8575956 
Toplam Çoğul12517135 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

HAKKIMIZDA

"Biz kimiz?" sorusuna özetle şu cümleyi cevap olarak verelim;

Allahu Tealaya layık kul, Peygamber Efendimize (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) layık ümmet ve mürşidimize layık mürid olmaya gayret eden fanileriz..  

Sevgili kardeşlerim, 

naksibenditarikati.com alan ismini 2009 yılında tescil ettirmiştim. Neden tescil ettirdiğimi sorarsanız, kısaca şunları söyleyebilirim;

Manevi bir arayış içinde iken, Allahu Tealanın lütfu ve hikmeti, bizi Nakşibendiliğe ulaştırdı.. Bu yolu araştırmaya başlayıp inceledikçe, bu yola muhabbetim arttı, mest olmaya başladım.. Şahı Nakşibendi Hazretleri gibi Nakşibendiliğin sultanlarının hayatlarını okudukça bu hayranlığım ve mest oluşum zirvelere çıkmıştı. Hatta bu muhabbet zamanlarım da şöyle bir kaside sızmıştı gönül dünyamdan...

Kasrı Arifan'da doğdu bir veli,
Doğmadan kokusu arşa yükseldi,
Oradan geçer iken Baba Semmasi,
Arifan'da kokuyu hemen hissetti.. 

Birgün geldi yine Baba Semmasi,
Getirdiler kundakda o nurdan bebeği,
Dedi işte bu bebek, kokunun sahibi,
O bebektir ki, o bebek Şahı Nakşibendi...

Evladı Resuldür soyu nesebi,
Allah'a aşktır asıl mesleği,
Feyz almıştır ondan nicedir veli,
Nakşetmiştir aşkı Şahı Nakşibendi..

Yolu bulduktan sonra, bu yolda önderlik yapacak bir peygamber varisi mürşidi kamile intisap etmek lazım idi..  Arayışlarımız ile 2010 yılında "Ya Rabbi beni bu dünyada yaşayan, sana en yakın veli kulun kimse ona ulaştır." şeklinde ki dualarımızın karşılığı, Adıyaman Kahta ilçesi Menzil köyünde ikamet buyuran Gavs-ı Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki ks. Hazretlerine intisap etme şerefine nail olduk..

Elhamdülillah , ondan sonra yukarıda ki kasideyi de şu şekilde tamamladık.. 

Geldi bugünlere o Nakşi Silsilesi,
Elini tutanlar buldu onda Muhabbeti,
Diyarıdır aşıkların o kutlu Menzil’i,
Dermanımsın derdime ya Gavs-ı Sani…

Osmanlı döneminde ki ehli tarik molla alim dedelerimizin varlığında, muhafazakar bir aile yapısında yetişmeme rağmen, bu kapıya intisap ettikten sonra kendimizde ki diğer olumlu değişimleri çok rahat görüyorduk. Bu tat anlatılmaz, yaşanır derler ya..

 

Haliyle biz de belli bir tatlar tattık ve tadıyoruz. Bizde istedik ki; bu tadı herkes tatsın, Peygamber Efendimizin sav gerçek bir ehli beytinin, varisinin insanın gönül dünyasına nasıl huzur verdiğini ve susamış gönüllere nasıl bir berrak pınar misali su serptiğini yaşayarak anlasınlar....

Osmanlı’da “Hangi tarikata bağlısın?” sorusu yerine “Hangi bağın gülüsün?” şeklinde sorulduğu o günlük hayata işlemiş tasavvufi yaşantının günümüzde de devam etmesi ve günümüzde özellikle dış etkenler tarafından “tasavvuf, tarikat vb.” gibi kavramların zihinlere kötü bir şekilde yerleşmesi yönünde ki çalışmalara da engel olacak çalışmaların günümüzde ne denli önemli olduğunu da ayrıca idrak etmek lazım..   

Bu güzel kutlu, değerli yolu herkes tanımalıydı, 2009 yılında nedenini tam idrak edemediğim bir şekilde tescil ettirdiğim alan adını, arayış ve intisap aşamalarından sonra Haziran 2012 yılında büyüğümüzün himmeti ve duası ile yayına aldım.. O günden itibaren dini ve tasavvufi birçok konuyu sitemizde kategoriler altında yayınlamaya başladık.. 2014 yılında Semerkand Vakfı (O dönem Sıddık Çağıl genel müdür idi.) İstanbul gene merkezimizle iletişime geçerek web sitemizeden haberdar ettik. Genel merkezden yetkili K.S.Y. kardeşimizin bazı tavsiyeleri ile sitemize son şeklini verip yayın hayatımıza gönüllü olarak devam ediyoruz.. Elhamdülilllah..


Gerek e-posta veya iletişim panelinden birçok mesajlar gelmekte. İçlerinde önem arz eden konularda oluyor, insan bazen nereye göndereceğini bilemiyor, karşısına ilk çıkan adrese başvurabiliyor. Elbette, bu gibi özel mesajları vakfımızın gerekli birimlerine yönlendiriyoruz. Bu konuda birçok anımız oldu.. Bizi en çok mutlu eden ise, arayış içinde olan, bir mürşidi kamil Peygamber varisinin şefkatine, sıcaklığına ihtiyaç duyanların talepleridir.. Elhamdülillah sayısını bilmiyoruz, yüzlerce kişiye vesile olduk ve halen olmaya devam ediyoruz..  

Ülkemizin birçok bölgesinden gelen taleplerin yanında, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden, ABD, Kanada, Brezilya ve Japonya gibi ülkelerden de bu konuda talepler gelmekte, bizde kendilerini bulundukları şehre yakın temsilcilerimize yönlendiriyoruz..

Web sitemiz tamamen gönüllülük esasına göre hizmet etmektedir. 

Web Sitemizin Bazı İstatistikleri; (Veriler 04.03.2018 tarihi itibari iledir.)

naksibenditarikati.com Toplam Ziyaretçi        5.269.543
naksibenditarikati.com Toplam Çoğul             8.189.825

Web sitemizin anket köşesinde ki; “Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?” başlıklı ankete 10.171 kişi oy kullanmış ve %94 olumlu   /   %6 olumsuz oy verilmiştir.


Diğer dini ve tasavvufi içerikli web sitelerimiz toplamında ise toplamda ortalama 13 Milyon ziyaretçi ve video kanallarımızın toplam izlenme sayısı ortalama 5 Milyonu geçti. Allahu Teala daha bereketli kılar inşaAllah.

Tabii, emek ve gayret bizden, takdir Allahu Tealadan.

Hata ve eksiklik bizlerin, başarı ise büyüklerimizindir. Çünkü zahiri hiçbir destek görmeden, tamamen maneviyat temelinde dua ve himmetin getirisi olduğunu yaşadık ve görüyoruz.. Allahu Teala iki cihanda Sadatı Kiramdan bizleri ayırmasın. Amin.


Bizi bazen bilgisayar başında hüzünlendiren, sevindiren ve üzen mesajlarda oluyor, biz niyetimizi Allah cc için yapıp önümüze bakıyoruz..

İşte örnek olması açısından bazı mesajları paylaşıyoruz ki, arayanlara ışık olabilir…

***

Date: Tue, 19 Jan 2016 03:56:50 +0200
Subject: ulaşma
From: ******@gmail.com
To: naksibenditarikati@hotmail.com

selamun aleyküm geçen gece istihareye yaptım mürşidim kim diye menzil şeyhimizi gördüm ben istanbulda kartalda yaşıyorum size nasıl ulaşabilirim gidebilecegim bir adres varmı yardım ederseniz memnun olurum 

 

saygılarımla

y****** g******


***

From: ******@gmail.com
To: naksibenditarikati@hotmail.com
Subject: Selamınaleyküm
Date: Sat, 16 Jan 2016 14:08:44 +0200

Selaminaleyküm ben kirikkalede mimarim ve içimde tarikatiniza katilmaya bir meyilim var bir kaç tanidigim arkadasimdan bilgiler aldim onlara toplantilara zikirlere katilmak istedigimi söledim bir kaç defa fakat unutmus olabilirler tekrar sölemekten çekiniyorum bana ulasabilecegim bir adres veya bir rehberin numarasini verebilirmisiniz***

 

> Subject: Selamın aleyküm 
> From: *******@icloud.com
> Date: Wed, 20 Jan 2016 20:57:31 +0200
> To: naksibenditarikati@hotmail.com

> Allah'ın selamı sizlere olsun ve Allah sizlerden razı olsun , 
> Ben sizlerle uzun zamandır aklımda bulunan bir duygumu paylaşmak istiyorum ,
> Benim ismim ***** 26 yaşındayım ,İstanbul Fatih'te yaşıyorum ve ufak ticaretle uğraşıyorum . Ben dini ilimleri çok seviyorum yaptığım kadarıyla ibadetimi yapıyorum yalnız ilimlerimi dahada derinleştirmek istiyorum , Uzun zamandır benim kafam tasavvufa olan merakla dolu biraz araştırma sonunda sizin tarikatın dini ilim kapsamında yüksek mekanda olduğunu öğrendim acaba ben kendi ümidime ulaşmak için sizlerden yani tarikat kapsamından yararlana bilirmiyim ??? 
> Sizlerden dört gözle cevap bekliyorum Allah'ın rahmeti islere olsun .
> Sayılılarımla***


Date: Fri, 22 May 2015 19:17:10 +0300
Subject: Menzile donus
From: *******@hotmail.com
To: naksibenditarikati@hotmail.com

Esselamu Aleykum. Bir sene evvel Allah in izni ile alevilikten donus yaptim. Ailem hala siddetle bu dini yasayip ogrenmek istememe karsi. Her turlu cabayi gosterdiler bu yoldan geri cevirmek icin.. Dovduler.. Sovduler.. Deli dediler. Beyni yikanmis dediler. Cem evlerinin dedesine goturup okuttular. Beni bir kere bile dinlemediler.. Calistigim isten cikardilar. Sekiz ay boyunca evden cikarmadilar. Kimseyle gorusturmediler. Telefonumu aldilar vs. Daha bir suru sey. Sukurler olsun Rabbim e... Bana vesile olan kisi ********* cemaatindendi. Surekli o cemaatin sohbetlerini dinledim. Ama feyz alamiyordum. Beni menzile iten .. Surekli orayi dusunduren bi duygu vardi. Tevazu edep ve yumusak huyluluk menzil sofilerinde gormustum. Ruyalar gordum ust uste. Menzil ile ilgili.. Sonra Bursa da bulunan bayan vekili buldum. Ve gecen haftalarda ki mirac kandilinde tovbe aldim elhamdulillah  . İlk hatmemede katildim.. Bunlari yazmak istedim. Cunku sitenizden cok faydalaniyorum. Bazi yazilarinizi kaydediyorum. Hakkinizi helal edin. Esselamu Aleykum..

 

***

Kime: naksibenditarikati@hotmail.com
Gönderme tarihi: Cumartesi 23:55:10
Kimden:        ******@hotmail.ca

Konu: Bana bu yolda yardımcı olmanızı istıyorum Aşa yukarı 2yıldır hiç bir şekilde günah işlememeye çalışıyorum her türlü kötü alışkanlıklarımdan ayrıldım daha öncedende çok fazla kötü alışkanlıklarımda yok ama yine yanlışlarımız vardı dünya ile alakamı kesmek istiyorum sadece Allah'a (c.c) ibadet yolunda daha ileri hat safhalara erişmeyi istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ben şuanda Kanada'da yaşıyorum evliyim iki kızım var amaçım dergahta yaşamak ama (yamam çünkü ailemin sorumluluklarını yerine getirmek zorundayım dinimizin emrettiği gibi ama yinede bir mütdetlğine yaşamak istiyorum ailemin rızasını aldıktan sonra o zaman kadar bu yolda ilerlememi yardımcı olurmusunuz Allah (c.c) rızası için

 

***

From: *****@icloud.com
Subject: Re: RE:
Date: Wed, 4 Jun 2014 21:31:28 -0400
To: naksibenditarikati@hotmail.com

Selamaleykum kardesim sizden amerikadaki sofi kardealerimizin numarasini isteyebilirmiyim. Sofi bayan virginia eyaletine yakin olanlari
***Kimden: *********@hotmail.com
Kime: naksibenditarikati@hotmail.com
Tarih: 05 Şubat 2016, 00:19
Konu: Size nasıl ulaşabilirim ?

Selamün aleyküm. Ben antalyada ikamet etmekte olan biriyim Allah biliyor 23 yaşinda olmama rağmen dinimin emir ve yasaklarını yeni yeni yaşamaya başladım namaz Kur'an ve Peygamber efendimizin hayatını okuyup öğreniyorum Allah beni baģışlasın tevbe edip doğru yolu buldum inşaallah. Ancak antalya'da dini açıdan yararlanabilecegim kimsem yok. Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Kendimi dinime ve ümmetime adamak en büyük arzum fakat bunu nasıl yapabilecegimi bilmiyorum. Sizi cok araştırdım Allah sizden razı olsun yayınlarınızdan ćok faydalandım. Daha fazlasini yapmak en büyük duam. Önce Allah'tan sonra sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı bu günahkar kula bir yol göstermenizi istiyorum Allah yardimciniz olsun.

***

Kimden: ********@hotmail.com         
Kime:  naksibenditarikati@hotmail.com
Tarih: 11 Ekim 2014, 09:39
Konu: rüya Selamun aleyküm değerli arkadaşım ben bu tarikatla ilgili hiç bişey bilmiyorum sadece adını duymuşluğum var buaralar namazlarımı ihmal ediyor içim sıkılıyordu rabbime yalvardım bana doğru yolu göstersin diye bugün rüyamda sayın **** ***** hocayı gördüm bana menzili biliyomusun dedi bende araştırmaya karar verdim sitenize ulaştım rabbim size ulaşmamı istedi ben istanbul çapada oturuyorum size nasıl ulaşabilirim sohbet dinlemek bilgi almak için şimdiden teşekkkür ederim allahın selameti üzerinize olsun

***

Kimden: *******@hotmail.de
Kime: naksibenditarikati@hotmail.com
Tarih: 22 Nisan 2013, 00:48

Konu: Selamün aleyküm ben almanyada yasiyorum yasim 28 tarikat mensubu oabilmem icin ne yapmam lazim gecenlerde gavsi sani hz. lerini rüyamda gördüm izimi takip et buyurdular. yakin zamanda insaAllah ziyaretlerinede gidip tövbe ve hayir duasini almaya cok niyetliyim günlük zikirde almak istiyorum. yardimci olursaniz ve ismimi yayinlamazsaniz sevinirim...

***

From: ****@hotmail.com
To: naksibenditarikati@hotmail.com
Subject: Sofi Olmak
Date: Thu, 3 Mar 2016 03:50:38 +0200

Konu: Selamnn aleykm Menzile geldigimizde seydayi görebiliyormuyuz yakindan. Bizzat kendisinden tövbe alabiliyor muyuz ? Yasim 22 üsengeçligim bide nefsim beni hak yolundan alikoyuyor hep. Sofi olmak istiyorum cani gönülden. Bu yola girim bidaha çikmin istiyorum. Allahin rizasini kazanmak istiyorum fakat nefsimle bide bu üsengeçligimle bas edemiyorum. Tek basina yürüyecek kadar gücüm yok bu yolda hemen yolda kaliyorum. Istanbul da oturuyorum her ilde vekillerinizin oldugunu okumustum bi yerde. Gözümüze perde inmeden kalbimiz tas baglamadan hersey için geç olmadan sözde degil özde Müslüman olanlardan olmak istiyorum. Sizlerdende buna vesile olmanizi elimizden tutmanizi istiyorum.

 ***

Gönderen:    S******* M****
Konu:    İslam hk.
E-Posta:    m*******@gmail.com
Tarih:    23 Şubat 2015, 10:00

Mesaj:   Selamlar, ben doğuştan ateist olan biriyim. İslam dinini merak ediyorum, sizin gibi kişileri merak ediyorum. Ispartada yaşıyorum. Eğer Ispartada bana İslamı anlatacak bir nakşibendi varsa çok memnun olurum.


 

Sizde, en güzelini arayın..
Selam ve dua ile..

NaksibendiTarikati.com adına Ali..

 

 

 

Bu sayfa 18882 defa görüntülenmiştir.
MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
Ten fânidir can ölmez. Çün gitti geri gelmez.
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil…

Yunus Emre

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im