Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

GALERİ

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SOSYAL PAYLAŞIM

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil1009 
Bugün Çoğul1801 
Toplam Tekil 1098122 
Toplam Çoğul1971491 
Ip 54.161.145.251
İlahiyat Fakültesi Hocaları Şia ve Vehhabi propagandası yapıyor

İlahiyat Fakültesi Hocaları Şia ve Vehhabi propagandası yapıyor

Tarih 22 Ocak 2014, 23:41 Editör

İlahiyat Fakültesi Hocaları Şia ve Vehhabi propagandası yapıyor

Bizçok kez sizleri ilahiyatta yaşanan sıkıntılar hakkında bilgilendiriyor, sapıklığın temelinin buralardaki eğitimden kaynaklandığını ve (istisnalar olsa da) adeta bir bataklık haline geldiğini anlatıyoruz… İşte bu konuya dikkat çeken bir yazı daha:

İslam İlimlerinin okutulduğu fakültede “tescilli İslam düşmanı Şimon Perez”‘i övenden tutunda, Peygamber Efendimiz’e (sav) edepsizlik sayılabilecek ifadeler kullanan profesörlere varana kadar “skandal” nitelikte olaylara şahit olan Osman Sungur Yeken, öğrencilerle yaptığı görüşmelerde, bazı iman esaslarını inkar eden hocalarının olduğu ve o hocalar etkisiyle çok öğrencinin inancında problemler oluştuğu çoğunun da kafasının karıştığını ifade ettiğini söyleyerek üniversitedeki kara tabloyu gözler önüne serdi.

İşte Osman Sungur Yeken’in izlenimleri:
Söze nerden başlasam bilemediğim anlardan birindeyim. Zihnim soru işaretleriyle ve ruhum derin bir teessür bir kaygıyla çırpınıyor…

Bir Müslüman olarak ciddi manada canımı sıkan birşeyden bahsedeceğim size. İsim vermeyeceğim çünkü onlardan sayıca çok olduğunu öğrendim maalesef. Karşılaştığım ve mason olup olmadığını anlamakta zorlandığım birinden bahsedeceğim: HEM DE  İLAHİYATTA

-Şimon Perez’e övgü-
Ankara Üniversitesi İlahiyat’ta Yüksek Lisans yapıyorum.  Bu yazıyı yazdığım gün kayıtlı olmadığım bir derse iştirak ettim. Derse başlar başlamaz –dakka bir gol bir derler ya!- dersin hocası profesyonel bir İslam düşmanı ve Müslümanlarca “Müslüman katili” olarak ifade edilen İsrail’in 9.cumhurbaşkanı Şimon Peres’i överek lafa girdi! “Çok etkilendiğim bir filozofik yönü olan enteresan bir adam” demesin mi?

Adeta başımdan aşağı kaynar sular döküldü! Bu sözleri ifade eden adam binlerce gence İslam’ı anlatan bir profesör! Birinci lokmayı yutamamışken bir ikincisi geldi: “Ehli sünnet kendini sorgulamayı öğrenmeli. Elimden gelse Peygambere aklın önemiyle ilgili bir sözü bugün söyletmek isterdim. Maalesef Kant’tan alıntı yapınca kimse kale almıyor!”

-Efendimiz’e hakaret-
Aman ya Rabbi! Resmen denilen hali yaşadım. Bir ilahiyat profesörü acaba edeb nedir bilmez de hayasızca Peygambere (sav) bir sözü unutmuş veya gerekli önemi gösterememiş vurgusu yapacak edepsizliği nasıl gösterir? Derdi ise beyefendi söyleyince kimse dinlemiyor ama Peygamber söyleyince sorgulamadan inanıyor kabul ediyorlarmış.

-İlahiyat Fakültesi’nde Şia avukatları-
Kendini Şia’nın avukatı olduğunu itiraf eden hoca kusmaya devam ediyordu: “Zaten Nakşibendi ve Geylani oluşumları da hep kendini bu şekilde Peygambere dayandırmaya çalışır. Yada Said Nursi kitabında ‘bana yazdırıldı’ gibi ilginç laflar etmiş. Hapiste Geylani gelmiş de ona Leduni ilim öğretmiş falan filan.. Nur suresinden ayetler yazdığı Risale-i Nurlara işaret ediyormuş gibi ifadeler. Bunlar hep elindekini kuvvetlendirmek için yapılır. Ya kendilerine tarih inşa ederler yada temellendirirler. Sanki Nur suresi indiğinde Risale-i Nurlar mı vardı!”

Hezeyanlara devam ediyor, tek tük gelen itirazları ise cerbezeyle dağıtıyordu: “Siz aklı iptal ettikçe adeta Kurana hakaret ediyorsunuz. Kendinize hakaret ediyorsunuz. Kuran’ı anlaşılmaz kılmayın. Herkes anlasın diye inmiş. Ben anlamam falanın aklına ihtiyacım var demek yanlıştır.”

-Mezhepler dinleştiriliyormuş-
“Mezheplerin sonradan beşer eliyle çıkmış olduğunu unutuyoruz. Onları dinleştiriyoruz. Hep tarih boyu kan dökülmüş bu yüzden. Biz hak mezhep vs diyerek hata ediyoruz.”

Konuştukça düzeltilmeyecek hal aldı. Kendi ifadesine göre çok satan bir kesimin gazetede -ki inançlı kesimin aleyhtarı olan bir gazetede- yazıları yayınlanıyormuş ara sıra. Öğrencilere sordum; çok daha beter, bazı iman esaslarını inkar eden hocalarının olduğu ve o hocalar etkisiyle çok öğrencinin inancında problemler oluştuğu çoğunun da kafasının karıştığını ifade ettiler.

Konuşmak için izin istediğim halde müsaade etmeyip daha sonraki bir zaman odama gel orda konuş demesiyle sınıfa duyurmak nasip olmadı. Ama öğrendiğim olumsuz bir tablo, twitter’da ifade ettiğim andan beri Türkiye’nin her tarafından mesajlar alıyorum. Maalesef çok yerde “ulema-i su” tabir edilen sapkın fikirde hocalar zayıfların imanını tahrip ediyorlar. 
(Risale Ajans)

Bu yazı 868 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim

Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim Peygamberimizin Resmi Diye Servis Edilen Resim aslında İran Şia yalanı ve saçmalığının ta kendisidir.

Allah'a ve Rasulü'ne İtaat

Allah'a ve Rasulü'ne İtaat Allah'a ve Rasulü'ne İtaat başlıklı güzel bir yazı.

REKLAM

 

SEMERKAND KÖŞESİ

Söz ve Resim
Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.

HZ.MUHAMMED (S.A.V)

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Semerkand Şirketler Grubu veya İhlas Yayınları gibi bir kuruluş ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim