Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil274 
Bugün Çoğul400 
Toplam Tekil 8634109 
Toplam Çoğul12580152 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

Sofi Tam Zina Yapacakken...

Sofi Tam Zina Yapacakken...

Tarih 05 Ekim 2012, 22:35 Editör

Gavsı Sani hazretlerinin sofisinin yaşadığı bir anı..

Bu bir vakıf sohbeti olup, olayı yaşayan sofi anlatılmasına müsaade etmiş. Şahsın ismi de söylenmesine rağmen, biz internete yazmaktan çekindik. Sofi diyerek anlatıyoruz:

Semerkand Vakfı’nda görevli ehl-i hizmet bir sofi, bâzı iş görüşmeleri sebebiyle Romanya’ya gitmiş. Gündüz yemek yenmiş, toplantı yapılmış; fakat görüşmede mutâbakat sağlanamamış. Ertesi gün masaya tekrar oturmak üzere toplantı bitmiş. Sofi istirahat etmek için otel odasına çekilmiş. Gecenin bir vakti uykuya dalmış. Aradan zaman geçince uyanır gibi olup yan tarafa dönmüş. Bakıyor ki, hemen yanında güzel bir yabancı kadın... Üstelik kadının üzerinde hiçbir elbise bulunmuyor! Meğer ki Romanyalı işadamları mutâbakat sağlansın, şartları kabul etsin diye, sofinin odasına geceleyin kadın sokmuşlar. Yıllardır sofi olan ehl-i hizmet abimiz bir an çelişkiye düşüyor, nefsiyle baş başa kalıyor. Tam nefsine yenilip de zînâ pisliğine düşecekken, elini kadına doğru götürdüğü sırada otel odasının kapalı ve kilitli kapısı tak diye ardına kadar açılıyor. Sofi dünyâ gözüyle görüyor ki, et ve kemik hâlinde, zâhiren Gavs-ı Sânî (k.s) Hazretleri kapıda! Gavsımız sofiye öyle bir celâlle bakmış ki, sofi yanındaki kadını bir ittiriyor, kadın yataktan düşüp duvara çarpıyor. Bunu nasıl yaptığını sofi dahi anlamamış.

Bu yaşanan anıdan birçok ibret almak lazımdır. Bu olayda ki sofi, Allah'ın izni ile Gavs hazretlerinin kerameti vesilesi ile zina batağına düşmekten kurtuluyor. Hizmet sofisinin himmeti daha çok almaya layık olduğu sohbetlerde geçmektedir. Biz NaksibendiTarikati.com kardeşleriniz olarakta, bazı yaşadığımı ve bizzat yaşamış kardeşlerimizden Gavsı Sani hazretlerinin birçok kerameti dinledik. Lakin, Gavs hazretlerinin hiç keramete iltifat etmediğide açıktır.


Allahu Teala bizleri sevdiklerine sevdirsin, sevdiklerinide hakkıyla bize sevdirsin. Selam ve dua ile..
 
Keramet hakkında kısa bir bilgi;
 
Bazı kardeşlerimiz, itikadı bozuk mezheplerin, akımların etkisinde kalarak, keramete inanmıyor, bu yönde bazı yorumlar yazıyorlar. Kısaca şunları söylemek icap eder.
 
Allahu Teala, lanetlenmiş şeytana dahi nice özellikler vermiştir, saniyde dünyayı dolaşabilme gibi birçok özelliği olan şeytanda dahi bu özellikler var iken, Allahu Teala sevdiği kullarını neden güzel özellikler ile donatmasın, Allah (cc) adildir..
 
Evliyalar, Allah’a samimiyetle itaat eden seçkin kullardır. Allahu Teâlâ Kuranı Kerim’de, bunları iman ve takva sıfatıyla beyan etmiş ve şöyle buyurmuştur: “Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına korku yoktur; onlar üzülmeyecekler de. Onlar iman edip de takvaya ermiş olanlardır.” (Yunus; 62-63)
 
"Hazret-i Süleyman’ın veziri Asaf, iki aylık mesafedeki Belkıs’ın tahtını, göz açıp kapayıncaya kadar getirdi. Hazret-i Süleyman, (Bu Rabbimin bir lütfudur) dedi." (Neml 40.ayet) [Bu ayeti kerimede görüldüğü üzere, Hazret-i Süleyman’ın veziri peygamber olmadığı halde, bu kerameti göstermiştir.] 
 
Nasıl ki, peygamberlerin mucizesi olduğu gibi varisi velilerinde kerametleri vardır.
 
Biraz da sahabenin karemetlerinden örnek vermek icap eder;
 
Hazret-i Ebu Bekir, vefat edeceği zaman, (Ya Âişe, bir oğlum ile iki kızım sana emanettir) dedi. (Babacığım benim bir kız kardeşim var. Öteki nerede?) diye sorunca, (Hanımım hamiledir) dedi. Vefatından sonra bir kızı doğdu. (Şevahid)

Hadis-i şerifte buyuruldu ki: 
(Geçmiş ümmetler içinde vukuundan önce bazı şeyleri haber veren keramet ehli zatlar vardı. Ümmetimden ise Ömer onlardandır.) [Buhari, Müslim, Tirmizi]

Hazret-i Ömer, Medine’de hutbe okurken, İran’a gönderdiği ordu mağlup olmak üzere iken, bu hali görüp, kumandana, (Ya Sariye, arkanı dağa ver) buyurdu. O da, dağa yanaştı ve zafere kavuştu.(Cami-ul-keramat, Kısas-ı enbiya, Şevahid, İrşad-üt-talibin)

Hazret-i Ali, vefat edeceği zaman, (Tabutumu Arneyn’e götürün, orada ışık saçan bir kaya görürsünüz. Beni oraya defnedin!) buyurdu. Öyle yaptılar, buyurduğu gibi buldular. (Şevahid)

Hazret-i Osman, yanına gelen birine, (Gözünde zina eseri var. Bir kadına bakmışsın) buyurdu. O kimse, (Nereden bildin?) dedi. Hazret-i Osman da, (Müminin firasetinden korkun, o, Allah’ın nuru ile bakar) hadis-i şerifini bildirdi. (Buhari) (Cami-ul-keramat)

Hazret-i Ömer’in oğlu Abdullah
, insanların yolunu kesen aslana, (Derhal uzaklaş) diye kızınca, aslan kuyruğunu sallayarak uzaklaştı. İbni Ömer hazretleri, “Resulullah elbette doğru söyler” diyerek,(Allah’tan korkandan her şey korkar) hadis-i şerifini bildirdi. (Hakim)

Hazret-i Hubeyb
, esir edilince, yanına gelenler, onun önünde taze üzüm görürlerdi. (Buhari)

Avn bin Abdullah 
güneşte uyurken, bir bulut ona gölge ederdi. (Ebu Nuaym)

Evliyanın kerameti, enbiyanın mucizelerinin devamıdır. Bu ümmetin evliyasından hasıl olan kerametler de Peygamber efendimizin mucizesidir. (Huccetullahi alel âlemin)
 
Bir büyük tehlikede şudur ki, mucize ve kerameti inkar edenin küfre düşerek kafir olacağıdır. Allahu Teala bizleri bu tehlikelerden muhafaza eylesin.

Bu yazı 60850 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sizlerin Anıları

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı.. Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..

İki Sofi Şehidimizin Anısı

İki Sofi Şehidimizin Anısı Hayırla yâd etmek için sitemize eklemek istedik..

MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im