Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil239 
Bugün Çoğul365 
Toplam Tekil 8634074 
Toplam Çoğul12580117 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

Sofilerin Sohbeti

Sofilerin Sohbeti

Tarih 07 Kasym 2012, 17:59 Editör

Sofilerin muhabbetli sohbetine yaşanmış bir anı..

Bundan birkaç yıl evvel. Tövbe de aldık adap yapacağız. Menzil’de olmanın heyecanıyla köyde dolaşıyorum.

 

Vakit te geç oldu, adap yapmadan önce çay ocağına uğrayayım dedim. Baktım çay ocağı daha kapanmamış. İçeri girdim bir masa etrafında 7-8 sofi oturuyor. Hemencecik bir iskemle çektim altıma oturuverdim yanlarına. Gurbetçi kardeşlerimiz aynı heyecanla çay ocağına kurulmuşlar. Hemen taze çaylar geldi en kaynarından. Bardağa elimi sürdüm yakıyor..

Tam karşımdaki gurbetçi sofim, Menzil’de ki Rahmetin etkisiyle başladı muhabbete, o anlatıyor yanındaki sofi cezbeleniyor. Çay da kaynar ya el değmiyor. Bizim sofi Almanya’da Yarbay Mehmet efendinin sohbetleriyle pişmiş, anlatıyor.. Ama sofinin sohbeti normal değil, hal ile anlatmakta sohbeti. Buyurun aktaralım o sohbeti:

 

“Sohbetlere katılınız, sohbetlerde Rahmet vardır. Ama her sohbet aynı değildir. Sohbet yapılmaz yaptırılır. Sadatlar yaptırırlar o sohbetleri. Hakiki sohbetlerde aşk vardır, muhabbet vardır, o sohbette cezbe vardır. Bir sohbette aşk-cezbe yoksa orayı terkedin, o sohbetten fayda olmaz.”

 

Tam burada herkes başladı cezbelenmeye, sohbet eden sofinin yanındaki sofi o kaynar bardağı eliyle kavradı, cezbe ile ve sohbetçinin ağzına götürdü “çeeeekk” diye bağırdı. Sohbet eden sofi, sofinin elinden o bardaktaki çayı komple bir seferde içti.

 

Dedim eyvah sofi yandı. Ama nerdee, sofi zaten yanmış, o kaynar çay mı yakacak.. Yakıtı aldı sofi dururmu.. O sohbet ediyor ortalık yıkılıyor. Rabbim bizleri gerçek sohbetlerden ayırmasın, o sohbetlerden istifade etmeyi nasip eylesin."

 

Alıntı

Bu yazı 19984 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sizlerin Anıları

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı.. Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..

İki Sofi Şehidimizin Anısı

İki Sofi Şehidimizin Anısı Hayırla yâd etmek için sitemize eklemek istedik..

MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im