Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil374 
Bugün Çoğul522 
Toplam Tekil 8634209 
Toplam Çoğul12580274 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

Gavs-ı Sani Hazretlerinin vesilesi ile hayat bulan birinin anısı...

Gavs-ı Sani Hazretlerinin vesilesi ile hayat bulan birinin anısı...

Tarih 29 Ocak 2013, 23:28 Editör

Gerçek Yaşanmış Sofi Oluş Öyküleri...

Liseyi bitirdikten sonra hemen atandım, sağlıkçıyım ben… Küçük yaşta işe başlamam ve ailemden ayrılmam ruhsal değişikliklere yol açmıştı bende… İşyerimde, çevremde dindar, çeşitli cemaatlere mensup insanlar vardı. Beni davet eder, kazanmaya çalışırlardı ama bazı hareketleri bende ters etkiler yaratmaya başladı sonraları. Ailem dindar bir aile, bense ortaokul imam hatip kökenli, örtülü bir bayandım. Önceleri namazı bıraktım, sonra örtüyü, sonraysa yapılabilecek tüm edepsizlikleri yaptım; alkol... Rabbim affetsin. Bir arkadaşım vardı, ikimiz bir olur güya dünyanın altını üstüne getirirdik. İlk başlarda pişman olur, tövbe ederdim ama seneler birbirini kovaladıkça pişman olmamaya, yaşadıklarımdan keyif almaya başlar olmuştum. Çevremden, ailemden uyaranlar çok oluyordu beni ama dinlemiyordum, yaşıyordum ya ben hayatımı. Onlar kıskanıyorlardı beni (!)

Bir gün bir adam çıktı karşıma. Evlenme teklifi etti. Dindar, ahlaklı bir adam... Kabul ettim, nasıl oldu bilmiyorum 3 ay içinde evlendik. Eski hayatıma tövbe etmiş ama bu defa da boşluğa düşmüştüm. Ne yapacağımı bilmiyor, zaman zaman geçmişimi bile özlüyordum ama evli bir kadındım yapamazdım...

Akrabalarım vardı sofi, her bir araya gelmemizde bahsederlerdi Menzil’den. Tuhaf gelirdi ama bir taraftan da içim giderdi. İçimden hep, ben “Sofi olmalıyım” derdim. Gönlüm Adıyaman’daki Şeyhte idi. Merak ediyordum... Son zamanlarda ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım, bir Mürşid elinden tutmayı. Başladım araştırmaya… Tüm tarikatları araştırdım. Annem, eşinin bağlı olduğu yere git rahat edersin dedi. Eşim Nakşibendi’yenin başka bir koluna bağlı. Defalarca dedim hanımlardan biriyle tanışayım, arkadaşlarına söyle ama her hatme sonrası eve adımı atar “Tüh, unuttum” derdi… Demek ki nasip yokmuş orada.

Ben Ankara’da yaşıyorum. Gavsımız (k.s) birkaç Ankara’ya geldi. 2 yıl içinde her seferinde niyet ettim ama fırsat olmadı ziyaret etmek.

Bir gün işyerinden sofi bir arkadaşım aradı, dedi O (k.s) geldi buraya. Külliye yapıldı, açılışa… Hemen gidelim dedim, gittik.

Aman Allah’ım! Daha arabayı park etmeden ağlamaya başlamıştım, öyle güzel kokuyordu ki. Manevi bir hava vardı. Dedim arkadaşıma “Benim nasibim burada…”
Bekledik, öğle namazından önce gelip tövbe verecek dediler. 1 yaşında oğlum var, saatlerce onunla o sıcakta kalabalıkta bekledik...

Bir geldi..Bir gelişle geldi.. Allah’ım! Bu nasıl heybet, bu ne güzel koku, bu yaşlar benim gözümden mi dökülüyor Rabbim. O ne güzel ses, O ne güzel şive. YARABBİ BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN BEN PİŞMANIM KEŞKE YAPMASAYDIM..İNŞALLAH BEN BİR DAHA YAPMAYACAĞIM.


Ağlıyordum, olduğum yere saplanmış kalkamıyordum. Ben hayatımda hiç bu kadar samimi olmamıştım... VE BEN ÂŞIK olmuştum gül yüzlü Sultan’a(ks)… Eve gittim, adap yaptım. Sultanım 7 gün burada kaldı, her gün gittim görmeye. Beni mıknatıs gibi çekiyordu, nefes alamıyordum onu görmeden...

Elhamdülillah geçen ay Adıyaman Kahta ilçesi Menzil köyüne gittim, gördüm Nur Yüzlümü, çorbasını içtim. Rabbim kabul eder inşallah. Menzil’de çok sırlı olaylar yaşadım. Şimdiyse tutuşuyorum, Sultan’ımı (k.s) tekrar görebilmek, nazar alabilmek için. Çok şükür Sadatlar’ın himmetiyle Rabbim’e kulluk vazifelerimi yapıyorum..Aile saadetim, huzurum yerinde. Allah rızasını alabilmek ne güzel bir şeymiş. Kulun kalbini dinleyebilmesi ne hoşmuş. Ne güzel sızlıyor kalbim ince ince. Ne güzel zikrediyor âlemlerin Rabbini.

Rabbim herkese bu yolu nasip etsin. Ayırmasın bizleri…

("AŞK'A YOLCULUK Facebook Sayfasını Takip Edebilirsiniz ->www.facebook.com/AskaYolculukSofiOlusOykuleri)

Bu yazı 20182 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sizlerin Anıları

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı.. Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..

İki Sofi Şehidimizin Anısı

İki Sofi Şehidimizin Anısı Hayırla yâd etmek için sitemize eklemek istedik..

MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im